Tu jesteśmy, kiedy akurat nie jedziemy z Wami w poszukiwaniu kolejnej przygody. Uczymy się Miasta od lat. Z każdym dniem staramy się wiedzieć o Nim więcej. Toruń odwzajemnia naszą miłość i zainteresowanie. Pozwala, byśmy dzielili się z Wami Jego największymi sekretami.
Wszyscy, którzy mają ochotę poznać jedno z najwspanialszych miast, już dziś mogą to zrobić.
Wystarczy skontaktować się z nami. Opowiadamy Gościom indywidualnym oraz zorganizowanym turystom. Jeśli potrzebny Tobie standard – „piernik, Kopernik, Krzywa Wieża” – nie ma sprawy! Jeśli wymagasz więcej, nie ma problemu!
Twoja wizyta w Toruniu może być niezapomnianą przygodą. Powiedz, czego potrzebujesz, a nasza w tym głowa, byś dostał, czego chcesz. Jeśli uważasz, że Twój pomysł jest zbyt kosmiczny, tym lepiej. Wszak to miasto Kopernika!

 

 

 

Przewodnik po Toruniu – wycieczki szkolne

 

Spacer po mieście może być niesamowitą przygodą. Średniowieczne mury Torunia skrywają wiele tajemnic i legend, które podczas spaceru z przewodnikiem miejskim mogą stać się udziałem także najmłodszych podróżników. Otwartość, poczucie humoru i pasja do miasta sprawia, że nawet najbardziej wymagający spośród młodych turystów poczuje się usatysfakcjonowany. Doświadczenie w pracy z dziećmi oraz otwartość i cierpliwość w stosunku do nich sprawią, że i My i Oni zwiedzając miasto dobrze się bawimy.

Specjalnie dla najmłodszych dobieramy najbardziej odpowiednią trasę zwiedzania. Dostosujemy ją do wieku oraz temperamentu grupy, biorąc pod uwagę Państwa sugestie. Toruń to miasto, w którym niezaprzeczalnie znajdziecie Państwo najwięcej atrakcji dla dzieci spośród polskich miast. W ich doborze z chęcią Państwu pomożemy.

 

Przykładowy program wycieczki

• Zwiedzanie miasta z przewodnikiem wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zespołu staromiejskiego, m.in. Ratusz Staromiejski, Katedra Św. Janów, Kamienica pod Gwiazdą czy średniowieczne mury staromiejskie.

• Wizyta w jednej z toruńskich piernikarni, w której uczestnicy samodzielnie wypieką piernika pod okiem mistrzów piernikarskich, poznając jednocześnie historie związane z jego powstaniem.

• Obiad w jednej z toruńskich restauracji znajdującej się w sercu Średniowiecznego Zespołu Staromiejskiego.

• W godzinach wieczornych przejazd do XIX w. Fortu artyleryjskiego – Fortu IV, który jest jednym z kilkunastu fortów okalających Toruńskie Stare Miasto, należącym do Twierdzy Toruń. Zwiedzanie z pochodniami.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem – ceny.

Charakteryzuje nas bardzo elastyczne podejście do turystów.  Cenimy sobie moment,  w którym dzwonią lub piszą do nas po raz kolejny.  Dla każdego jesteśmy w stanie przygotować program odpowiadający jego oczekiwaniom.  Zdajemy sobie jednak sprawę,  że oczekujcie Państwo konkretów,  więc:

 

Zwiedzanie w języku polskim 2h       Zwiedzanie w języku obcym 2h
150 zł                                                                 250 zł

 

Świadczymy także usługę rezerwacyjną, abyście przyjeżdżając do Torunia mogli skupić się jedynie na podziwianiu przepięknej panoramy Torunia,  jego zabytków i wszystkiego tego co Gród Kopernika oferuje.

 

Nie tylko zwiedzanie – podejmij wyzwanie i weź udział w grze miejskiej.

Spacer po Toruniu z przewodnikiem może być jedynie wstępem do dalszego odkrywania miasta. Udział w zabawie polegającej na rozwiązywaniu kolejnych tajemnic Torunia, jest rozrywką cieszącą zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Miłośnicy tajemnic, rozwiązywania zagadek i niesamowitych historii będą w swoim żywiole. Konieczność współpracy w grupie, zadania wymagające logicznego myślenia I wyobraźni rozwijają oraz są idealnym sposobem na zintegrowanie grupy. Co polecamy? – Udział w autorskiej grze miejskiej “ Tajemnica śmierci króla”.

„Tajemnica śmierci króla”– fabuła.
Początek wieku XVI. Do bram miasta zbliża się król Jan Olbracht, oczekiwany przez mieszczan toruńskich z wielką radością. Chcieli oni bowiem podziękować królowi, za sprawą którego mogli zbudować pierwszy stały most prowadzący przez Wisłę. Gdy krocząc “drogą królewską” prowadzącą wprost do Żeglarskiej Bramy dostrzec można było łapczywe spojrzenia bogatych toruńskich kupców, którzy wyraźne dojrzeć chcieli czy ów władca, ma takie jak mówią wyniosłe spojrzenie. Kolejne dni mijały królowi na spotkaniach i biesiadach, których nigdy nie unikał. Dni rozpusty szybko mijały, a swawolna atmosfera udzielała się także toruńskim mieszczanom. Nagle pięknego słonecznego ranka mieszkańców obudziło głośne brzmienie dzwonu Tuba Dei, który uruchamiany był tylko na najważniejsze święta i w szczególnie ważkich sytuacjach. Wieść głosiła, że król w swem łożu ducha wyzionął. Burmistrz miasta zadanie wyznaczył co by miejscy szpiedzy śledztwo rozpoczęli.

O tym, że nie łatwe to zadanie i Wy się przekonacie. A już teraz zapraszamy do udziału w wirtualnej wersji gry! dobrej zabawy!

Apartamenty w Toruniu

Toruń to miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Chętnie pomożemy Państwu w rezerwacji odpowiedniego miejsca noclegowego. Turystom indywidualnym gorąco polecamy skorzystanie z bardzo szerokiej oferty  http://Apartamenty w Toruniu