Tu jesteśmy, kiedy akurat nie jedziemy z Wami w poszukiwaniu kolejnej przygody. Uczymy się Miasta od lat. Z każdym dniem staramy się wiedzieć o Nim więcej. Toruń odwzajemnia naszą miłość i zainteresowanie. Pozwala, byśmy dzielili się z Wami Jego największymi sekretami.

 

Wszyscy, którzy mają ochotę poznać jedno z najwspanialszych miast, już dziś mogą to zrobić. Wystarczy skontaktować się z nami. Opowiadamy Gościom indywidualnym oraz zorganizowanym turystom. Jeśli potrzebny Tobie standard – „piernik, Kopernik, Krzywa Wieża” – nie ma sprawy! Jeśli wymagasz więcej, nie ma problemu!

 

Twoja wizyta w Toruniu może być niezapomnianą przygodą. Powiedz, czego potrzebujesz, a nasza w tym głowa, byś dostał, czego chcesz. Jeśli uważasz, że Twój pomysł jest zbyt kosmiczny, tym lepiej. Wszak to miasto Kopernika!

 

 

 

 

Odkryj uroki Torunia z Grapi Travel – wycieczki dla każdego!

Z biurem podróży Grapi Travel wycieczki do Torunia będą niezapomniane i pełne atrakcji! Nasze biuro zlokalizowane jest właśnie w tym mieście i znamy je doskonale, dlatego przewodnicy potrafią zaskoczyć turystów nieznanymi ciekawostkami. Dbamy o to, by podczas zwiedzania Torunia panowała przyjazna i radosna atmosfera. Z Grapi Travel turyści nie doświadczą nudy, za to będą chcieli wrócić do Torunia, by poznać z nami jeszcze więcej atrakcji!

Proponujemy odwiedzającym gotowe programy zwiedzania, lecz jeśli zależy Ci na poznaniu konkretnych miejsc – możemy stworzyć dla Ciebie indywidualny plan wycieczki. Ze zwiedzania Torunia z przewodnikiem mogą skorzystać grupy zorganizowane (np. uczniowie, studenci, seniorzy, wycieczki zagraniczne) oraz rodziny, pary lub pojedyncze osoby.

Przygotuj się na niezapomnianą podróż do najciekawszych atrakcjach Torunia z Grapi Travel!

 

Zapraszamy do odkrycia uroków Torunia z Grapi Travel

Toruń skrywa w sobie wiele fantastycznych atrakcji i zabytków, z tego względu miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miłośnicy historii, architektury gotyckiej oraz nauki docenią to miejsce m.in. ze względu na średniowieczne ruiny, piękne Stare Miasto oraz Planetarium.

Odkryj Toruń z biurem podróży Grapi Travel i dowiedz się, jak wypiekać tradycyjne pierniki podczas odwiedzin w Żywym Muzeum Piernika, zobacz jeden z najstarszych polskich pomników Mikołaja Kopernika oraz dom, w którym urodził się astronom. W mieście znajduje się także wyjątkowa Kamienica pod Gwiazdą, gdzie można podziwiać orientalne dzieła sztuki.

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem to nie tylko nauka o historii i kulturze tego miasta – turyści mogą udać się na pokazy astronomiczne w Planetarium i dowiedzieć się, jak powstał wszechświat.

 

Odkryj tajemnice Torunia z naszym przewodnikiem dla dzieci – oferta Grapi Travel

Zwiedzanie Torunia w towarzystwie przewodnika zapewni młodym podróżnikom niezapomniane wrażenia oraz naukę poprzez zabawę. Dzieci nie będą narzekać na nudę, za to zainspirują się opowieściami na temat miasta i jego atrakcji.

W Grapi Travel dbamy o to, aby każda wycieczka była dopasowana do indywidualnych potrzeb małych uczestników. Staramy się dobrać atrakcje w taki sposób, by przewodnicy po Toruniu mogli zarazić pociechy pasją do miasta i rozbudzić w nich ciekawość świata.

Dla grup w wieku przedszkolnym możemy przygotować krótszy program zwiedzania, by nie przemęczyć dzieci nadmiarem informacji lub zbyt długim czasem wycieczki. Z kolei uczniowie szkół podstawowych i średnich mogą liczyć na bardziej angażujące atrakcje oraz dłuższy czas zwiedzania.

Jesteś rodzicem, nauczycielem lub pedagogiem? Zachęcamy do kontaktu z biurem podróży Grapi Travel – przedstaw nam swoje oczekiwania, a my zajmiemy się organizacją wycieczki!

 

Wycieczki integracyjne dla szkół po Toruniu z przewodnikiem

Spacer po mieście może być niesamowitą przygodą. Średniowieczne mury Torunia skrywają wiele tajemnic i legend, które podczas spaceru z przewodnikiem miejskim mogą stać się udziałem także najmłodszych podróżników. Otwartość, poczucie humoru i pasja do miasta sprawia, że nawet najbardziej wymagający spośród młodych turystów poczuje się usatysfakcjonowany. Doświadczenie w pracy z dziećmi oraz otwartość i cierpliwość w stosunku do nich sprawią, że i My i Oni zwiedzając miasto dobrze się bawimy.

 

Specjalnie dla najmłodszych dobieramy najbardziej odpowiednią trasę zwiedzania. Dostosujemy ją do wieku oraz temperamentu grupy, biorąc pod uwagę Państwa sugestie. Toruń to miasto, w którym niezaprzeczalnie znajdziecie Państwo najwięcej atrakcji dla dzieci spośród polskich miast. W ich doborze z chęcią Państwu pomożemy.

 

Przykładowy program wycieczki po Toruniu

• Zwiedzanie miasta z przewodnikiem wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zespołu staromiejskiego, m.in. Ratusz Staromiejski, Katedra Św. Janów, Kamienica pod Gwiazdą czy średniowieczne mury staromiejskie.

• Wizyta w jednej z toruńskich piernikarni, w której uczestnicy samodzielnie wypieką piernika pod okiem mistrzów piernikarskich, poznając jednocześnie historie związane z jego powstaniem.

• Obiad w jednej z toruńskich restauracji znajdującej się w sercu Średniowiecznego Zespołu Staromiejskiego.

• W godzinach wieczornych przejazd do XIX w. Fortu artyleryjskiego – Fortu IV, który jest jednym z kilkunastu fortów okalających Toruńskie Stare Miasto, należącym do Twierdzy Toruń. Zwiedzanie z pochodniami.

 

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem – ceny

Charakteryzuje nas bardzo elastyczne podejście do turystów. Cenimy sobie moment, w którym dzwonią lub piszą do nas po raz kolejny. Dla każdego jesteśmy w stanie przygotować program odpowiadający jego oczekiwaniom.  Zdajemy sobie jednak sprawę,  że oczekujcie Państwo konkretów,  więc:

 

Zwiedzanie w języku polskim 2h       Zwiedzanie w języku obcym 2h
270 zł                                                                 370 zł

 

Świadczymy także usługę rezerwacyjną, abyście przyjeżdżając do Torunia mogli skupić się jedynie na podziwianiu przepięknej panoramy Torunia,  jego zabytków i wszystkiego tego co Gród Kopernika oferuje.

 

Nie tylko zwiedzanie – podejmij wyzwanie i weź udział w grze miejskiej

Spacer po Toruniu z przewodnikiem może być jedynie wstępem do dalszego odkrywania miasta. Udział w zabawie polegającej na rozwiązywaniu kolejnych tajemnic Torunia, jest rozrywką cieszącą zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Miłośnicy tajemnic, rozwiązywania zagadek i niesamowitych historii będą w swoim żywiole. Konieczność współpracy w grupie, zadania wymagające logicznego myślenia I wyobraźni rozwijają oraz są idealnym sposobem na zintegrowanie grupy. Co polecamy? – Udział w autorskiej grze miejskiej “ Tajemnica śmierci króla”.

 

„Tajemnica śmierci króla”– fabuła

Początek wieku XVI. Do bram miasta zbliża się król Jan Olbracht, oczekiwany przez mieszczan toruńskich z wielką radością. Chcieli oni bowiem podziękować królowi, za sprawą którego mogli zbudować pierwszy stały most prowadzący przez Wisłę. Gdy krocząc “drogą królewską” prowadzącą wprost do Żeglarskiej Bramy dostrzec można było łapczywe spojrzenia bogatych toruńskich kupców, którzy wyraźne dojrzeć chcieli czy ów władca, ma takie jak mówią wyniosłe spojrzenie. Kolejne dni mijały królowi na spotkaniach i biesiadach, których nigdy nie unikał. Dni rozpusty szybko mijały, a swawolna atmosfera udzielała się także toruńskim mieszczanom. Nagle pięknego słonecznego ranka mieszkańców obudziło głośne brzmienie dzwonu Tuba Dei, który uruchamiany był tylko na najważniejsze święta i w szczególnie ważkich sytuacjach. Wieść głosiła, że król w swem łożu ducha wyzionął. Burmistrz miasta zadanie wyznaczył co by miejscy szpiedzy śledztwo rozpoczęli.

 

O tym, że nie łatwe to zadanie i Wy się przekonacie. A już teraz zapraszamy do udziału w wirtualnej wersji gry! dobrej zabawy!

 

Nowa atrakcja w Toruniu!

Piwnica Hanzy

Kupieckie opowieści Torunia

 

W jednej z piwnic średniowiecznego gmachu Ratusza Staromiejskiego odbywa się zjazd XIV-wiecznych kupców Europy. Przedstawiciele miast hanzeatyckich zbierają się, aby radzić, sądzić, knuć i po prostu dobrze się bawić.

 

Piwnica Hanzy jest interaktywną atrakcją turystyczną, w której nasi goście mają czynny wpływ na przebieg wydarzeń. Proponujemy udział w interaktywnym spektaklu podczas, którego dzieci dowiedzą się:

  • czym było średniowieczne zrzeszenie miast zwanych Hanzą,
  • czym zajmowali się średniowieczni kupcy budujący potęgę miast średniowiecza,
  • co sprawiło, ze Toruń stał się handlową potęgą XIII w. Europy,
  • legendy, opowieści z odległych miast takich jak Lubeka czy Brugia,
  • co to jest gmerk kupiecki, (będą mogli także stworzyć własny znak handlowy).

 

A to wszystko dobrze się bawiąc!

Zapraszamy: http://piwnicahanzy.pl

 

 

Apartamenty w Toruniu

Toruń to miasto, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Chętnie pomożemy Państwu w rezerwacji odpowiedniego miejsca noclegowego. Turystom indywidualnym gorąco polecamy skorzystanie z bardzo szerokiej oferty  http://Apartamenty w Toruniu

 

Okiem przewodnika – największe atrakcje Torunia

Krzywa Wieża w Toruniu

przewodnik po Toruniu
Ratusz Staromiejski Toruń